Edina Cikotić

Edina Cikotić,

rođena 24. jula 1996.godine u Beranama. Osnovnu i srednju školu završila u Rožajama. Od ranog perioda školovanja bila je aktivni član svoje zajednice, što uključuje mnoge manifestacije i radionice. Jedna od posebnih iz tog perioda jeste ” Zdravi stilovi zivota” koja je iz vise djevola realizovana.
Znatiželjna da otkriva svijet, često bira put u nepoznato, kako bi kroz svoje padove i uspjehe izgrađivala svoj pogled na svijet. Sebi zadaje veliki zadatak, ujedno i životni cilj, da bude dobar čovjek (student) koji se bori za istinu i pravdu, što se uklapa u njen sadašnji odabir studija. Student je pedagoško-psihološkog departmana, smejr : vaspitač na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru.
Kroz studiranje na Internacionalnom univerzitetu ističe da nastaje procvat njene ličnosti; počevši od smjera koji joj pruža slobodu, igru, kreativnost, maštovitost isto toliko i humanost kroz rad sa najdivnijim stvorenjima – djecom.
Postaje član studentskog parlamenta, svoje interesovanje pokazuje kroz učešće u mnogim sekcijama, kao što su :
TV sekcija, u kojoj se oprobala u ulozi voditelja emisije ” Studentski dnevnik” .
Dramska sekcija, kroz ovu sekciju član je u dva projekta, tj.predstave:

1. “Bajka o bajkama” u ulozi Uspavane lepotice,
2. “Ekologija” u ulozi djevojčice, koja je obrazovana, lijepo vaspitana sa razvijenom ekološkom sviješću, borac za očuvanje životne sredine.

Vođena zdravim stilom života, postaje jedan od članova organizacionog odbora “Dana sporta i kulture” 2018.godine.

Postaje dio književne sekcije, što se komunikacijskih sposobnosti tiče ona izdvaja obuku ” Trening za razvoj komunikacijskih veština” u saradnju sa grupom “Hajde da..” iz Beograda. Kao i svoj članak koji je ispunio stranice studentskog časopisa.

Očigledno je, da su joj kreativnost i inovativnost osnov, ključni motiv za stvaranje, pa tako ona svoju ljubav prema umjetnosti ispoljava i kroz projekat čiji je i osnivač, a to je “Izrada didaktičkih materijala”. Radionica je edukativnog karaktera, namijenjena da bude postrek kako mladim osobama ( studentima) da se uključe u edukativno- kreativni projekat i daju svoj doprinos, kao i budućim i već postojećim vaspitačima da je potrebno sasvim malo marerijalnog uloga ali dosta volje, želje, truda i rada da se dobije kvalitetno sredstvo za rad. Takođe, ovaj projekat je uputa i apel majkama da svojoj djeci obezbijede pravilno i zdravo odrastanje, na pravi način odgajanje i razvijanje njihovih kognitivnih predispozicija kao i samo usvajanje novih znanja i njihovo savladavanje. Ovo je jedan vid kontrole preko kojeg vodimo evidenciju kakve sposobnosti dijete posjeduje u čemu se ističe i u čemu zaostaje i time imamo uvid da radimo na određenim manjkavostima. Promociju radova održala je uz saradnju koleginica sa kojima je sarađivala – 27. aprila 2018.god. u sklopu dana ” Sajma knjiga”.
Slobodno možemo reći da je život igra, a čovjek je čovjek samo ako se igra, ona je jedan od primjera da ako se ne igramo sa životnim prilikama brzo odustajemo od svojeg ‘Ja’, a ako promišljeno pravimo poteze u toj igri onda idemo samo naprijed i gledamo sebe očima pobjednika.Tako je i ona kroz svoj jednostavan život pokazala da može biti kreativna i vesela osoba, pa se priključuje još jednom uspješnom univerzitetskom projektu “Hor UNINP” učešćem na jednom od najznačajnijih datuma a to je “Dan univerziteta” – 04. maj 2018.god.
Za nju je život (umjetnost) poput drveta koje se razvija i grana, koje širi svoje ruke sa izobiljem raznovrsnih plodova, ali smo mi odgovorni kako to drvo uzgajamo.
Jedna od omiljenih aktivnosti sa kojom kruniše dosadašnji rad jeste učešće na mnogim revijama.