Elma I. Mavrić

Elma Mavrić je rodjena 21.12.1983. godine u Novom Pazaru. Osnovnu školu je završila u Novom Pazaru, srednju školu Gimnaziju završila takodje u  Novom Pazaru. Osnovne studije engleskog jezika završila na Internacionalnom Univerzitetu u Novom Pazaru u februaru mjesecu 2006.godine.Master rad pod naslovom „Semantički i funkcionalni aspekti anglicizama u sociolektu mlađe populacije govornika srpskog jezika pod uticajem medija dnevne štampe i komunikacija na fejsbuku i blogovima foruma u komparativnoj analizi u odnosu na engleski original“  u februaru 2012.godine, potom iste godine upisala doktorske studije iz oblasti metodike i trenutno je doktorant sa temom ‚”Subjektivna i objektivna opravdanost anglicizama u informatickoj i medijskoj leksici u srpskom jeziku”.

Radno iskustvo:

Osnovna škola”Stefan Nemanja” 2005-2007 – profesor engleskog jezika.

Osnovna škola “Rastko Nemanjić – Sava” 2007-2013- profesor engleskog jezika.

Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru  na mestu astistenta departmana engleski jezik i književnost  2009- i dalje radi na istoj poziciji.

Profesor na nematičnim odeljenjima od 2009 – i dalje radi na istoj poziciji.

Šef marketing službe IUNP-a .

Urednik 4 emisije na Sandžak Tv: Studentski dnevnik, Uz studentsku kafu, Fashion Gallery, Studentski mozaik.

Osnivač Dečijeg amaterskog pozorišta na IUNP. Reditelj dve predstave: Bajka o bajkama, Ekologija.

Organizator Dana sporta i kulture na Internacionalno univerzitetu u NP, 2018.god

Organizator mnogobrojnih modnih revija, književnih vječeri itd.

Urednik Unimedia centra.

Prisustvovala mnogobrojnim konferencijama u Srbiji i Evropi i puno objavljenih radova izmedju ostalih i:

2017-02 Nove tehnologije u obrazovanju-Belgrade

2016-09 Knowledge Managment Institute Skopje – Greece